Tisk

JÖRG

Rehabilitace s.r.o.

Poskytované služby

Kineziologický rozbor

hradí zdravotní pojišťovna

Komplexní vyšetření fyzioterapeutem.

Techniky měkkých tkání, mobilizační techniky

hradí zdravotní pojišťovna

Techniky měkkých tkání obnovují schopnost měkkých tkání (kůže, podkoží, facií, svalů a jejich úponů) se protahovat a posouvat vůči sobě ve všech vrstvách. Cílem mobilizací je odstranění kloubních blokád a obnovení pohyblivosti kloubů, včetně tzv. kloubní vůle a tím zajištění potřebného rozsahu pohybu.

Léčebná tělesná výchova

hradí zdravotní pojišťovna

Individuální cvičení k vyrovnání sval. dysbalancí, automobilizační cviky atd.

Léčebná tělesná výchova na neurofyziologickém podkladě (LTV na NFP)

hradí zdravotní pojišťovna

Využívané techniky a metody: spiraldynamik, senzomotorika, PNF, Brügger koncept, Vojtova reflexní lokomoce, McKenzie, Akrální koaktivační terapie...

Léčba funkční ženské sterility metodou Ludmily Mojžíšové

hradí zdravotní pojišťovna

Metoda obsahuje mobilizační techniky, uvolnění a posílení svalů pánevního dna a sestavu cviků pro aktivní denní cvičení. Celý léčebný postup vyžaduje aktivní spolupráci a každodenní cvičení ze strany pacientky. Cvičební sestava vede k reflexnímu ovlivnění tonu hladké svaloviny a k lepšímu prokrvení v oblasti malé pánve, což způsobuje funkční zlepšení a zmírnění gynekologických obtíží.

Léčba dysfunkce pánevního dna a inkontinence

hradí zdravotní pojišťovna

Dysfunkce pánevního dna se nejčastěji projevuje stresovou inkontinencí, prolapsem pánevních orgánů, funkční sterilitou, sexuální dysfunkcí, defekačními potížemi a chronickou bolestí pánve či zad.

Terapie spočívá v cíleném vyšetření per vaginam a následným zhodnocením funkce a síly svalů pánevního dna. Na to navazuje instruktáž individuální cvičební jednotky s pomůckami nebo bez nich. Ke zlepšení funkce svalů dna pánevního využíváme kromě cvičení i elektrostimulaci.

Cvičení dle SM systému

hradí zdravotní pojišťovna

SM systém je unikátní metodika cvičení vypracovaná MUDr. Richardem Smíškem, která fixuje správné pohybové vzorce. Zahrnuje posilování oslabených svalů, protažení svalů zkrácených a přispívá ke správné koordinaci pohybu.

Cvičení probíhá s elastickým lanem, kdy pomocí svalových spirálních zřetězení vytváříme v těle (a zejména v páteři) sílu směrem vzhůru. Tím vyvoláme napřímení a aktivní trakci páteře, odlehčení meziobratlových plotének a kloubů. Tak umožníme jejich výživu, regeneraci a léčbu.

Cvičení je vhodné pro všechny bez ohledu na věk a pohlaví.

Nejčastější použití SM systému v praxi:

  • nemoci páteře, výhřezy plotének
  • bolesti zad
  • skoliózy a skoliotické držení těla
  • vadné či chabé držení těla
  • prevence obtíží u jednostranného sportovního či pracovního přetížení
  • kondiční trénink u sportovců - optimalizace pohybu

Fyzikální terapie

hradí zdravotní pojišťovna

Magnetoterapie, multifunkční moderní věže s vakuovou jednotkou, ultrazvukem a elektroléčbu (DD proudy, IFP proudy, elektrostimulace, TENS...), termoterapie (lavaterm) 

Vysokovýkonný laser (nehradí pojišťovna) viz. níže

fyz-terapie.jpg

Skupinové cvičení pro těhotné

750 Kč/ 5 lekcí

Cvičení pro těhotné probíhá každé úterý 17:00 - 18:00.

Kapacita max. 6 osob, absenci na lekci lze omluvit telefonicky nejpozději 24 hod. předem, jinak částka propadá.

Na cvičení je třeba se předem objednat: osobně přímo na rehabilitaci, nebo telefonicky 483 314 696.

Skupinové zdravotní cvičení

(aktuálně zrušeno z důvodu COVID) zdravotní cvičení je vhodné zejména pro osoby s bolestmi zad a vadným držením těla, vhodné je i pro každého, kdo by těmto problémům chtěl předcházet. Probíhá každé úterý 18:00 - 19:00.

Kapacita max. 6 osob

Na cvičení je třeba se předem objednat: buď osobně přímo na rehabilitaci, nebo telefonicky 483 314 696.

Reflexologie plosky nohy

hradí klient dle ceníku

Využívá skutečnosti, že všechny orgány i části těla mají svoje reflexní místo na chodidle. Palcem či prsty se stimulují reflexní body (plošky) nohou, na kterých se nachází 7000 nervových zakončení. Při masáži vyvoláváme reakci v orgánech, žlázách, oblastech těla, které jsou s těmito ploškami spojeny reflexními drahami. Metody se používá v oblasti diagnostické i léčebné, jejím cílem je podpora návratu organismu k rovnováze, odborně nazývané homeostáza.

Baňkování

hradí klient dle ceníku

Baňková masáž, neboli vakuoterapie, patří k vůbec nejstarším léčebným metodám. Spočívá k přikládání kulových nádob-baněk- na kůži na ošětřované časti těla a následném vytvoření podtlaku. Baňka silným podtlakem v místě působení přivodí silné prokrvení, prohřátí a okysličení dané oblasti. Tím dochází k odplavení nahromaděných škodlivin, úlevě při bolestech zad a k úpravě funkce příslušného vnitřního orgánu.

bankovani.jpg

Kineziologický taping

hradí klient dle ceníku

Kinesiotaping využívá aplikace elastických barevných pásek, které neomezují pohyb v oblasti aplikace, ale dochází k podpoře cévního a lymfatického systému, kůže, facií, svalů, kloubů, snížení bolesti a redukce otoků, snížení svalové únavy.

Laseroterapie

Naše pracoviště nově disponuje Vysokovýkonným laserem LUMIX C.P.S. Výhodou tohoto laseru je vyšší intenzita záření s větší hloubkou průniku, vysoké množství energie emitované do tkáně, možnost ošetření větších ploch a celkově lepší terapeutický účinek s nutností menšího počtu aplikací. Přístroj pracuje se 4 základními vlnovými délkami v rozmezí od 650 nm do 1064 nm. Přístroj disponuje výkonem až 300 W. Za základní účinky lze považovat působení proti zánětu, redukci otoků, celkové zlepšení cirkulace ve tkáni, podporu hojení, snižování bolestivosti a další biostimulační účinky. Laser lze používat na široké spektrum diagnóz: zánětlivá onemocnění šlach a měkkých tkání, artrotické změny kloubů, podpora při hojení a formování jizev a další.

hradí klient dle ceníku

Manuální Lymfodrenáž

Jedná se o provádění specifických jemných hmatů s použitím tlaku, kdy dochází k podpoře cirkulace lymfy a jejímu směřování krevním řečištěm směrem k srdci. Tato technika pomáhá v odvádění přebytečné vody z těla, odplavení škodlivých látek a nastartování imunitního systému. Z indikací lze vyjmenovat například oslabení imunitního systému, chronický stres a únava, otoky končetin, migrény, prevence křečových žil a další.

hradí klient dle ceníku

Masáže

hradí klient dle ceníku

klasické / sportovní, částečné / celotělové